Příroda

Kréta vás neokouzlí pouze svou historií. Jsou to také její přírodní krásy, které každoročně lákají turisty k prozkoumání. K nejnavštěvovanějšímu místu patří jednoznačně nejhlubší soutěska Evropy Samaria. Nádherný výhled, krajina s majestátními skalními masivy a délkou 18 km je opravdovým přírodním skvostem. Nejkrásnější místo nejen na Krétě, ale i v celém Řecku je laguna Balos. Fascinující scenérie, moře mělké a průzračně čisté by bez davu turistů splňovalo představu o ráji na zemi.

Stejně tak oslňující je i pláž Elafonissi s nedotčenou přírodou z níž můžete mělkou vodou dojít až na nedaleký ostrůvek, jehož vrcholek zdobí památník masakru žen a dětí v době turecké okupace. Dalším místem, jež láká davy turistů je palmová pláž Vai. Zdobí jí 5 000 palmových stromů, křišťálově modré moře a písek představují dokonalou oázu. Kréta je osobitým ostrovem a zdejší nádherná krajina s vrcholky hor sahajícím až k blankytně modré obloze vás o tom přesvědčí.

Typickou plodinou je olivovník který roste po celém ostrově opravdu ve velkém množství. Kréta je významným vývozcem olivového oleje.

Dovolená Kréta

Mapa

 

www.ostrovkreta.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů