Letoviska

Kréta je ideálním místem pro milovníky slunce, moře, historických památek a nádherné přírody. Turistická letoviska nabízí ubytování v apartmánech s možností vaření, vilách i hotelech. Turisty nevyhledávanější oblastí bývá okolí hlavního města Kréty Heraklionu. Patří k nejrušnějším oblastem ostrova a na oplátku nabízí ve svém okolí nejvýznamnější archeologické památky. Do Heraklionu létají během sezóny příme spoje z Prahy i Brna, doba letu na Krétu jsou 3 hodiny.

Milovníkům klidu a přírody bude vyhovovat západní část ostrova letovisko Chania. I do Chanie létají přímé linky z ČR, doba letu je přibližne 2:45h. Oblast Rethymno je nejlepším výchozím bodem k prozkoumání zajímavých míst ostrova. Nabízí nádherné pláže, krápníkové jeskyně a mnoho jiných přírodních krás. Na jihozápadě ostrova leží stejně krásná Paleochora a stejně tak na severu letovisko Bali. Velmi turisty oblíbenou oblastí je Agia Marina. Ať už se na Krétě vypravíte kamkoliv, všude na vás čekají přátelští a vstřícní lidé, okouzlující místa a zážitky, které se navždy vryjí do vaší paměti.

Abecední seznam nejnavštěvovanějších letovisek Kréty: Agia Galini, Agia Marina, Agia Pelagia, Amoudara, Analipsi, Anissaras, Bali, Georgioupolis, Chersonissos, Kato Gouves, Kissamos, Kokkini Hani, Makrigialos, Malia, Stalida, Paleochora, Plakias, Platanias, Rethymno.

Dovolená Kréta

Mapa

 

www.ostrovkreta.cz

Spravuje mzstudio.cz | Zásady ochrany osobních údajů